| Marca | Pentacon |
| Model | Praktica Luxmedia 7303 |
| Tara de provenienta | ? |
| Perioada de fabricatie | 2007 apr - ? |
| Pret | ? |
|
Mediu stocare
| Tip mediu | SD, SDHC |
| Capacitate maxima | ? |
| Memorie interna | ? |
|
Corp
| Material | metal |
| Fixare trepied | 1/4 |
| Vizare | nu |
| Display foto | 2.5 |
| Display auxiliar | nu |
| Dimensiuni | 90x60x24(??) mm |
| Masa | 122 g |
| Alimentare | ?, DC in 5V |
| Incarcator | ? |
| Conectivitate | USB dedicat |
| Alte functii | ? |
| Serie | 80400616 |
Senzor
| Tip senzor | CCD |
| Rezolutie senzor | 7.1 Mpx |
| Dimensiune senzor | 1/2.5 |
Caracteristici functionale
| Rezolutii foto | max 3072x2304 |
| Format fisier imagine | ? |
| Masurare expunere | Center-weighted, Spot, Multi-segment |
| Control expunere | auto |
| Compensare expunere | +/- 2 EV (1/3 steps) |
| Domeniu ISO | Auto, 80-1000 |
| Balans de alb | Auto, Presets |
| Focalizare | autofocus |
| Programe | ? |
Filmare
| Functie filmare | da |
| Filmare cu sunet | ? |
| Rezolutii video | max 640 x 480 |
| Format fisier video | avi |
|
Obturator
| Tip | central |
| Telecomanda | ? |
| Temporizare | electronica |
| Timpi expunere | 8 - 1/1500 s |
|
Obiectiv
| Interschimbabil | nu |
| Extensibil | zoom |
| Filet filtre | nu |
| Model | ? |
| Focala/luminozitate | 5.8-17.4 mm / F2.8-4.9 |
| Diafragme | 2.8-4.9 |
| Punere la punct | 0.1 m - infinit |
| Zoom | 3x optic / 5x digital |
| Serie | - |
|
Flash
| Tip | intern fix |
| Numar ghid | 2.4 (ISO 100) |
| Prevazut cu patina | nu |
| Contact sincro | nu |
|
Descriere
Prevazut cu husa din material sintetic si curelusa de mana. Prospect, cablu date/video, drivere, incarcator, alimentator, 2 acumulatori
Surse documentare (*Posibil ca unele link-uri sa nu mai fie disponibile)
http://www.camera-usermanual.com/praktica-luxmedia-7303.html
https://www.digicamdb.com/specs/praktica_luxmedia-7303/
Locatia
02-001
|