| Marca | Sony |
| Model | Digital Mavica MVC-FD7 |
| Tara de provenienta | Japonia |
| Perioada de fabricatie | 1997 - ? |
| Pret | 699 $ |
|
Mediu stocare
| Tip mediu | floppy disk 3.5 |
| Capacitate maxima | 1.4 MB |
| Memorie interna | nu |
|
Corp
| Material | plastic |
| Fixare trepied | 1/4 |
| Vizare | display |
| Display foto | 2.5 |
| Display auxiliar | nu |
| Dimensiuni | 126x111x73 mm |
| Masa | 716 g cu acumulator si disk floppy |
| Alimentare | NP-F330/NP-F530, CR2025 |
| Incarcator | ? |
| Conectivitate | nu |
| Alte functii | nu |
| Serie | 105484 |
Senzor
| Tip senzor | CCD |
| Rezolutie senzor | 640x480 |
| Dimensiune senzor | ? |
Caracteristici functionale
| Rezolutii foto | 640x480 |
| Format fisier imagine | jpeg |
| Masurare expunere | ? |
| Control expunere | ? |
| Compensare expunere | +/- 1.5 EV (1/2 steps) |
| Domeniu ISO | ? |
| Balans de alb | ? |
| Focalizare | AF/MF |
| Programe | Portrait Mode - large aperture, Sports Mode - freezes motion, Beach Mode - backlit situations, Sunset Mode - dark situations, Landscape Mode - distant objects, or looking out a window |
Filmare
| Functie filmare | nu |
| Filmare cu sunet | - |
| Rezolutii video | - |
| Format fisier video | - |
|
Obturator
| Tip | central |
| Telecomanda | nu |
| Temporizare | 10 sec |
| Timpi expunere | ? |
|
Obiectiv
| Interschimbabil | nu |
| Extensibil | zoom |
| Filet filtre | nu |
| Model | ? |
| Focala/luminozitate | 4.2-42 mm / F1.8 |
| Diafragme | ? |
| Punere la punct | ? |
| Zoom | 10x optic |
| Serie | - |
|
Flash
| Tip | intern fix |
| Numar ghid | ? |
| Prevazut cu patina | nu |
| Contact sincro | nu |
|
Descriere
Reglare luminozitate display, Flash on/off, curelusa de umar, capac obiectiv, Picture effect (Pastel, Neg.art, Sepia, BW)
Surse documentare (*Posibil ca unele link-uri sa nu mai fie disponibile)
https://en.wikipedia.org/wiki/Sony_Mavica
http://w3.marietta.edu/~mcshaffd/macro/sony7.html
Locatia
02-001
|