Corp
| Material | metal-plastic |
| Fixare trepied | 1/4 |
| Vizare | vizor electronic (cu reglaj dioptric)/display |
| Display foto | 2.5 |
| Display auxiliar | nu |
| Dimensiuni | 116x79x84 mm |
| Masa | 384 g |
| Alimentare | 4xAA, DC in 6.5V |
| Incarcator | ? |
| Conectivitate | USB/AV, cablu dedicat |
| Alte functii | nu |
| Serie | L09212113 EXO |
Senzor
| Tip senzor | CCD |
| Rezolutie senzor | 7.1 Mpx |
| Dimensiune senzor | 1/2.5 |
Caracteristici functionale
| Rezolutii foto | 3072x2304, 3072x2048, 2560x1920, 2304x1728, 2048x1536, 1600x1200, 1280x960, 1024x768, 640x480 |
| Format fisier imagine | jpeg, raw |
| Masurare expunere | ESP multi-pattern, Center-weighted, Spot |
| Control expunere | Auto, Program, Aperture priority, Shutter priority, MyModes |
| Compensare expunere | +/- 2 EV (1/3 steps) |
| Domeniu ISO | Auto, 50, 100, 200, 400, 800, 1600, 3200 (2048 x 1536 max), 5000 (2048 x 1536 max) |
| Balans de alb | Auto, Sunlight, Overcast, Tungsten, Fluorescent 1, Fluorescent 2, Fluorescent 3, Custom |
| Focalizare | AF/MF, iESP multi-pattern, 143 area selectable spot, Predictive AF |
| Programe | Portrait , Landscape , Landscape with portrait , Night scene , Night scene with portrait , Sports , Indoor , Candle , Self portrait , Available light portrait , Sunset , Fireworks , Cuisine , Behind glass , Documents , Auction , Shoot & select 1 , Shoot & select 2 , Snow , Beach , Underwater wide 1 , Underwater wide 2 , Underwater macro |
Filmare
| Functie filmare | da |
| Filmare cu sunet | da |
| Rezolutii video | 640x480 30fps, 320x240 30fps, Up to capacity of card (H cards only) |
| Format fisier video | avi |
|
Obturator
| Tip | central |
| Telecomanda | nu |
| Temporizare | 2 sec/12 sec |
| Timpi expunere | 15 - 1/2000 s (dependent on mode), Bulb (max 8 minutes) |
|