Corp
| Material | plastic-metal |
| Fixare trepied | 1/4 |
| Vizare | directa/display |
| Display foto | 1.8 |
| Display auxiliar | nu |
| Dimensiuni | 101x64x32 mm |
| Masa | 200 g |
| Alimentare | 4xAA, DC in 4.3V |
| Incarcator | nu |
| Conectivitate | mini USB, AV |
| Alte functii | nu |
| Serie | 8732102245 |
Senzor
| Tip senzor | CCD |
| Rezolutie senzor | 3.2 Mpx |
| Dimensiune senzor | 1/2.7 |
Caracteristici functionale
| Rezolutii foto | 2048x1536, 1600x1200, 640x480 |
| Format fisier imagine | jpeg |
| Masurare expunere | Evaluative, Center-weighted average, Spot |
| Control expunere | P/Tv/Av/M |
| Compensare expunere | +/- 2 EV (1/3 steps) |
| Domeniu ISO | Auto/50/100/200/400 |
| Balans de alb | Auto, pre-set (Daylight, Cloudy, Tungsten, Fluorescent, Fluorescent H), custom |
| Focalizare | AF/MF, 9-point AiAF/1-point AF(Fixed to center) |
| Programe | Auto, Creative zone (Program, Shutter-speed Priority, Aperture Priority, Manual), Programmed Image Control Zone (Portrait, Landscape, Night scene, Fast shutter, Slow shutter, Stitch assist), Movies, Special Scene Mode (Foliage, Snow, Beach, Fireworks, Underwater, Indoor) |
Filmare
| Functie filmare | da |
| Filmare cu sunet | da |
| Rezolutii video | 640x480, 320x240, 160x120 (limitat la fisiere de 3 min) |
| Format fisier video | ? |
|
Obturator
| Tip | central |
| Telecomanda | nu |
| Temporizare | 2 sec/10 sec |
| Timpi expunere | 15 - 1/2000 s |
|