Corp
| Material | plastic |
| Fixare trepied | 1/4 |
| Vizare | reflex monoobiectiv (cu reglaj dioptric) |
| Display foto | 1.8 |
| Display auxiliar | da |
| Dimensiuni | 127x94x64 mm |
| Masa | 485 g |
| Alimentare | NB-2LH, CR2016 |
| Incarcator | da |
| Conectivitate | mini USB, AV |
| Alte functii | nu |
| Serie | 1230748361 |
Senzor
| Tip senzor | CMOS |
| Rezolutie senzor | 8 Mpx |
| Dimensiune senzor | 22.2x14.8 mm |
Caracteristici functionale
| Rezolutii foto | 3456x2304, 2496x1664, 1728x1152 |
| Format fisier imagine | jpeg, raw |
| Masurare expunere | 35-zone TTL, Evaluative metering (linkable to any AF point), Partial metering (approx. 9% of viewfinder at center), Center-weighted average metering |
| Control expunere | P/Tv/Av/M |
| Compensare expunere | +/- 2 EV (1/3 or 1/2 steps) |
| Domeniu ISO | Auto/100/200/400/800/1600 |
| Balans de alb | Auto, daylight, shade, cloudy, tungsten light, white fluorescent light, flash, custom |
| Focalizare | AF/MF, 7 AF points |
| Programe | Program AE (Full Auto, Portrait, Landscape, Close-up, Sports, Night Portrait, Flash Off, Program), shutter-priority AE, aperture-priority AE, depth-of-field AE, manual exposure |
Filmare
| Functie filmare | nu |
| Filmare cu sunet | - |
| Rezolutii video | - |
| Format fisier video | - |
|
Obturator
| Tip | focal |
| Telecomanda | cablu (conector jack 2.5) / IR |
| Temporizare | 10 sec |
| Timpi expunere | B, 30 - 1/4000 s (X-sync at 1/200 s) |
|