| Marca |
Taron |
| Model | Boots Amica |
| Tara de provenienta |
Japonia |
| Perioada de fabricatie | 1966-? |
| Pret | ? |
|
Film
| Tip film | 135 |
| Format cadru | 24x36 |
| Avans film | levier |
| Retur film | rotativ |
|
Corp
| Material | metal |
| Fixare trepied | 1/4 (1/4 pe surub husa) |
| Vizare | directa |
| Contor cadre | mecanic |
| Exponometru | diafragma automata |
| Telemetru | coincidenta |
| Programe | nu |
| Dimensiuni | 138x89x76 mm |
| Masa | 758 g |
| Alimentare | 625 |
| Husa | piele |
| Serie | X 30256 |
|
Obturator
| Tip | central |
| Model | Citizen-MVE |
| Declansator flexibil | da |
| Armare | odata cu avansul |
| Temporizare | mecanica |
| Timpi expunere | B, 1, 1/2, 1/4, 1/8, 1/15, 1/30, 1/60, 1/125, 1/250, 1/500 |
|
Obiectiv
| Interschimbabil | nu |
| Extensibil | nu |
| Filet filtre | 46 mm |
| Model | Amicor |
| Focala/luminozitate | 45 mm / F1.8 |
| Diafragme | Auto/1.8/2.8/4/5.6/8/11/16 |
| Punere la punct | 0.9 m - infinit |
| Moduri de lucru | manual/automat |
| Serie | 112257 |
|
Flash
| Tip | extern |
| Numar ghid | - |
| Prevazut cu patina | da |
| Contact sincro | coaxial |
| Model lampa | - |
|
Descriere
Este un aparat Amica Eyelux comercializat sub denumirea BootsAmica. Dispune de setarea sensibilitatii si a tipului de sincronizare X/M. Diafragma se poate seta automat.
Surse documentare (*Posibil ca unele link-uri sa nu mai fie disponibile)
http://camera-wiki.org/wiki/Amica_Eyelux
Locatia
01-026
|
Estimari
*** Estimarile valorii, raritatii si acuratetii informatiilor sunt aproximative si nu exprima valoarea reala a aparatului, sunt orientative si uneori pot fi total eronate. ***
|