| Marca |
Ricoh |
| Model | FF-8WR |
| Tara de provenienta |
Hong Kong |
| Perioada de fabricatie | 1993-? |
| Pret | ? |
|
Film
| Tip film | 135 |
| Format cadru | 24x36 |
| Avans film | motorizat |
| Retur film | motorizat |
|
Corp
| Material | plastic |
| Fixare trepied | 1/4 |
| Vizare | directa |
| Contor cadre | mecanic |
| Exponometru | automat |
| Telemetru | autofocus |
| Programe | Red eye reductionFlash off/Selftimer |
| Dimensiuni | 118x68x43 mm |
| Masa | 234 g cu baterie si film |
| Alimentare | CR123A |
| Husa | ? |
| Serie | CG 135028 |
|
Obturator
| Tip | central |
| Model | ? |
| Declansator flexibil | nu |
| Armare | automata |
| Temporizare | da |
| Timpi expunere | reglati automat |
|
Obiectiv
| Interschimbabil | nu |
| Extensibil | nu |
| Filet filtre | nu |
| Model | Ricoh lens |
| Focala/luminozitate | 28 mm / F4.5 |
| Diafragme | reglata automat |
| Punere la punct | autofocus |
| Moduri de lucru | automat |
| Serie | - |
|
Flash
| Tip | intern |
| Numar ghid | ? |
| Prevazut cu patina | nu |
| Contact sincro | nu |
| Model lampa | - |
|
Descriere
Comutator panorama cu indicarea cadrului in vizor. Protejat la stropire, nu este subacvatic.
Surse documentare (*Posibil ca unele link-uri sa nu mai fie disponibile)
Locatia
01-026
|
Estimari
*** Estimarile valorii, raritatii si acuratetii informatiilor sunt aproximative si nu exprima valoarea reala a aparatului, sunt orientative si uneori pot fi total eronate. ***
|