| Marca |
Haking |
| Model | Halina MC35S |
| Tara de provenienta |
Hong Kong |
| Perioada de fabricatie | 1984?-? |
| Pret | ? |
|
Film
| Tip film | 135 |
| Format cadru | 24x36 |
| Avans film | levier |
| Retur film | rotativ |
|
Corp
| Material | plastic |
| Fixare trepied | nu |
| Vizare | directa |
| Contor cadre | mecanic autoresetabil |
| Exponometru | automat |
| Telemetru | nu |
| Programe | flash on/off |
| Dimensiuni | 112x71(84)x50 mm |
| Masa | 240 g |
| Alimentare | 2xAAA |
| Husa | ? |
| Serie | B S-073 |
|
Obturator
| Tip | central |
| Model | ? |
| Declansator flexibil | nu |
| Armare | odata cu avansul |
| Temporizare | nu |
| Timpi expunere | reglati automat? |
|
Obiectiv
| Interschimbabil | nu |
| Extensibil | nu |
| Filet filtre | nu |
| Model | ? |
| Focala/luminozitate | 38 mm / F3.5 |
| Diafragme | 4 valori corelate cu sensibilitatea |
| Punere la punct | fixa |
| Moduri de lucru | automat / manual pentru flash |
| Serie | - |
|
Flash
| Tip | intern |
| Numar ghid | 3 (ISO 100) |
| Prevazut cu patina | nu |
| Contact sincro | nu |
| Model lampa | - |
|
Descriere
Pentru deschiderea capacului peste obiectiv si vizor se actioneaza levierul de avans film. Pentru inchiderea capacului se apasa pe el de sus in jos.Setare de sensiblilitate (100/200/400 ASA) care modifica valoarea diafragmei. Curelusa metalica.
Surse documentare (*Posibil ca unele link-uri sa nu mai fie disponibile)
https://www.collection-appareils.fr/x/html/appareil-6107-Hanimex_MC%2035S.html
Locatia
01-025
|
Estimari
*** Estimarile valorii, raritatii si acuratetii informatiilor sunt aproximative si nu exprima valoarea reala a aparatului, sunt orientative si uneori pot fi total eronate. ***
|