| Marca |
Kodak |
| Model | Instamatic X-30 |
| Tara de provenienta |
USA |
| Perioada de fabricatie | 1971-1974 |
| Pret | 38$ |
|
Film
| Tip film | 126 |
| Format cadru | 28x28 |
| Avans film | levier |
| Retur film | nu |
|
Corp
| Material | plastic |
| Fixare trepied | 1/4 |
| Vizare | directa |
| Contor cadre | fereastra (citire pe film) |
| Exponometru | automat |
| Telemetru | nu |
| Programe | nu |
| Dimensiuni | 116x70x54 mm |
| Masa | 182 g |
| Alimentare | K size |
| Husa | ? |
| Serie | - |
|
Obturator
| Tip | central |
| Model | ? |
| Declansator flexibil | da |
| Armare | odata cu avansul |
| Temporizare | nu |
| Timpi expunere | 10 - 1/125 reglati automat sau 1/200 fara baterie |
|
Obiectiv
| Interschimbabil | nu |
| Extensibil | nu |
| Filet filtre | nu |
| Model | ? |
| Focala/luminozitate | 43 mm / F11 |
| Diafragme | fixa |
| Punere la punct | fixa |
| Moduri de lucru | automat |
| Serie | - |
|
Flash
| Tip | extern |
| Numar ghid | - |
| Prevazut cu patina | nu |
| Contact sincro | nu |
| Model lampa | Magicube |
|
Descriere
Indicator LED pentru timpi lungi de expunere.
Surse documentare (*Posibil ca unele link-uri sa nu mai fie disponibile)
http://camera-wiki.org/wiki/Kodak_Instamatic_X-30
https://www.aperturepreview.com/kodak-instamatic-x30
Locatia
01-024
|
Estimari
*** Estimarile valorii, raritatii si acuratetii informatiilor sunt aproximative si nu exprima valoarea reala a aparatului, sunt orientative si uneori pot fi total eronate. ***
|