| Marca |
Fed |
| Model | 2 (D) |
| Tara de provenienta |
URSS |
| Perioada de fabricatie | 1959-1968 |
| Pret | ? |
|
Film
| Tip film | 135 |
| Format cadru | 24x36 |
| Avans film | rotativ |
| Retur film | rotativ |
|
Corp
| Material | metal |
| Fixare trepied | 3/8 (3/8 pe surub husa) |
| Vizare | directa |
| Contor cadre | mecanic |
| Exponometru | nu |
| Telemetru | coincidenta |
| Programe | nu |
| Dimensiuni | 141x80x35 mm corp, 141x80x75 mm cu ob 52 mm |
| Masa | 500 g / 614 g cu ob 52 mm |
| Alimentare | nu |
| Husa | piele |
| Serie | 3443245 |
|
Obturator
| Tip | focal |
| Model | perdea orizontala |
| Declansator flexibil | da |
| Armare | odata cu avansul |
| Temporizare | mecanica |
| Timpi expunere | B, 1/30, 1/60, 1/125, 1/250, 1/500 |
|
Obiectiv
| Interschimbabil | da, M39 |
| Extensibil | nu |
| Filet filtre | 40.5 mm |
| Model | Industar-26M 52 mm 1:2.8 |
| Focala/luminozitate | 52 mm / F2.8 |
| Diafragme | 2.8/4/5.6/8/11/16/22 |
| Punere la punct | 1 m - infinit |
| Moduri de lucru | manual |
| Serie | 1952885 |
|
Flash
| Tip | extern |
| Numar ghid | - |
| Prevazut cu patina | da |
| Contact sincro | coaxial |
| Model lampa | standard |
|
Descriere
Reglaj dioptric vizor. Capac metalic obiectiv. Posibil modelul PE0475.
Surse documentare (*Posibil ca unele link-uri sa nu mai fie disponibile)
https://sovietcams.com/cameras/detail/4pjznv2dymyx3vsv54zvcbnpxp
Locatia
01-024
|
Estimari
*** Estimarile valorii, raritatii si acuratetii informatiilor sunt aproximative si nu exprima valoarea reala a aparatului, sunt orientative si uneori pot fi total eronate. ***
|