| Marca |
Konica |
| Model | Pop |
| Tara de provenienta |
Japonia |
| Perioada de fabricatie | 1982-? |
| Pret | ? |
|
Film
| Tip film | 135 |
| Format cadru | 24x36 |
| Avans film | levier |
| Retur film | rotativ |
|
Corp
| Material | plastic-metal |
| Fixare trepied | 1/4 |
| Vizare | directa |
| Contor cadre | mecanic |
| Exponometru | automat |
| Telemetru | nu |
| Programe | nu |
| Dimensiuni | 117x79x47 mm |
| Masa | 264 g |
| Alimentare | 2xAA |
| Husa | nu |
| Serie | 2395927 |
|
Obturator
| Tip | central |
| Model | ? |
| Declansator flexibil | nu |
| Armare | odata cu avansul |
| Temporizare | nu |
| Timpi expunere | ? |
|
Obiectiv
| Interschimbabil | nu |
| Extensibil | nu |
| Filet filtre | 43 mm |
| Model | Hexanon |
| Focala/luminozitate | 36 mm / F4 |
| Diafragme | 2 valori (functie de sensibilitate) |
| Punere la punct | fixa |
| Moduri de lucru | automat |
| Serie | - |
|
Flash
| Tip | intern |
| Numar ghid | ? |
| Prevazut cu patina | nu |
| Contact sincro | nu |
| Model lampa | - |
|
Descriere
Dispune de setarea sensibilitatii 100/400 ISO, flash-ul se ridica. Exemplar negru.
Surse documentare (*Posibil ca unele link-uri sa nu mai fie disponibile)
http://camerapedia.wikia.com/wiki/Konica_pop
Locatia
01-004
|
Estimari
*** Estimarile valorii, raritatii si acuratetii informatiilor sunt aproximative si nu exprima valoarea reala a aparatului, sunt orientative si uneori pot fi total eronate. ***
|