| Marca |
Balda |
| Model | Baldinette |
| Tara de provenienta |
Germania |
| Perioada de fabricatie | 1950-? |
| Pret | ? |
|
Film
| Tip film | 135 |
| Format cadru | 24x36 |
| Avans film | rotativ |
| Retur film | rotativ |
|
Corp
| Material | metal |
| Fixare trepied | 1/4 (1/4 pe surub husa) |
| Vizare | directa |
| Contor cadre | mecanic |
| Exponometru | nu |
| Telemetru | nu |
| Programe | nu |
| Dimensiuni | 122x86x41(87) mm |
| Masa | 472 g |
| Alimentare | nu |
| Husa | piele |
| Serie | - |
|
Obturator
| Tip | central |
| Model | Prontor S |
| Declansator flexibil | da |
| Armare | separata de avans |
| Temporizare | da |
| Timpi expunere | B, 1, 1/2, 1/5, 1/10, 1/25, 1/50, 1/100, 1/300 |
|
Obiectiv
| Interschimbabil | nu |
| Extensibil | Burduf |
| Filet filtre | nu |
| Model | Schneider-Kreuznach Radionar |
| Focala/luminozitate | 50 mm / F3.5 |
| Diafragme | 3.5/4/5.6/8/11/16 |
| Punere la punct | 1.2 m - infinit |
| Moduri de lucru | manual |
| Serie | 2404303 |
|
Flash
| Tip | extern |
| Numar ghid | - |
| Prevazut cu patina | da |
| Contact sincro | coaxial |
| Model lampa | standard |
|
Descriere
Tabel calcul priofunzimi pe capacul din spate. Clema pe capacul frontal folosita ca picior de sprijin.
Surse documentare (*Posibil ca unele link-uri sa nu mai fie disponibile)
http://thecamerasite.lauro.fi/03_Folder_Cameras/Pages/baldinette.htm
Locatia
01-022
|
Estimari
*** Estimarile valorii, raritatii si acuratetii informatiilor sunt aproximative si nu exprima valoarea reala a aparatului, sunt orientative si uneori pot fi total eronate. ***
|