| Marca |
Fujica |
| Model | GA |
| Tara de provenienta |
Japonia |
| Perioada de fabricatie | 1977-? |
| Pret | ? |
|
Film
| Tip film | 135 |
| Format cadru | 24x36 |
| Avans film | levier |
| Retur film | rotativ |
|
Corp
| Material | metal |
| Fixare trepied | 1/4 |
| Vizare | directa |
| Contor cadre | mecanic autoresetabil |
| Exponometru | automat |
| Telemetru | nu |
| Programe | Auto/Manual, Self timer, AEL |
| Dimensiuni | 114x76x54 mm |
| Masa | 274 g |
| Alimentare | 2x1.4 V (HM-N) |
| Husa | piele |
| Serie | 2081896 |
|
Obturator
| Tip | central |
| Model | ? |
| Declansator flexibil | da |
| Armare | odata cu avansul |
| Temporizare | nu |
| Timpi expunere | reglat automat impreuna cu diafragma (intre 1/8 si 1/800) |
|
Obiectiv
| Interschimbabil | nu |
| Extensibil | nu |
| Filet filtre | 46 mm |
| Model | Fujinon |
| Focala/luminozitate | 38 mm / F2.8 |
| Diafragme | reglata automat impreuna cu timpul de expunere (intre 2.8 si 13) |
| Punere la punct | 0.9 m - infinit |
| Moduri de lucru | ? |
| Serie | - |
|
Flash
| Tip | extern |
| Numar ghid | - |
| Prevazut cu patina | da |
| Contact sincro | central |
| Model lampa | standard |
|
Descriere
Aparatul isi regleaza expunerea automat in modul A. Daca se lucreaza cu flash, se selecteaza una din diafragmele: 2.8/4/5.6/8/11/16/22. Prevazut cu selector al sensibilitatii pe obiectiv. Indicatie distanta (pictograme) in vizor.
Surse documentare (*Posibil ca unele link-uri sa nu mai fie disponibile)
http://35mm-compact.com/minicompact/fujicaga.htm
Locatia
v5
|
Estimari
*** Estimarile valorii, raritatii si acuratetii informatiilor sunt aproximative si nu exprima valoarea reala a aparatului, sunt orientative si uneori pot fi total eronate. ***
|