| Marca |
Olympus |
| Model | AM-100 |
| Tara de provenienta |
Japonia |
| Perioada de fabricatie | 1987-? |
| Pret | 24800 yen |
|
Film
| Tip film | 135 |
| Format cadru | 24x36 |
| Avans film | motorizat |
| Retur film | motorizat automat |
|
Corp
| Material | plastic |
| Fixare trepied | 1/4 |
| Vizare | directa |
| Contor cadre | mecanic autoresetabil |
| Exponometru | automat |
| Telemetru | nu |
| Programe | nu |
| Dimensiuni | 117x63x48 mm |
| Masa | 208 g |
| Alimentare | 2xAAA sau CR123A |
| Husa | ? |
| Serie | 1041291 |
|
Obturator
| Tip | central |
| Model | ? |
| Declansator flexibil | nu |
| Armare | automata |
| Temporizare | da |
| Timpi expunere | reglati automat (1/45-1/400) |
|
Obiectiv
| Interschimbabil | nu |
| Extensibil | nu |
| Filet filtre | nu |
| Model | Olympus lens |
| Focala/luminozitate | 35 mm / F3.5 |
| Diafragme | reglata automat |
| Punere la punct | fixa (plus doua variante de focalizare: macro/infinit) |
| Moduri de lucru | automat |
| Serie | - |
|
Flash
| Tip | intern |
| Numar ghid | ? |
| Prevazut cu patina | nu |
| Contact sincro | nu |
| Model lampa | - |
|
Descriere
Capac glisant peste vizor si obiectiv. Pe partea frontala, sub blitz, dispune de doua butoane pentru focalizare in domeniul macro (0.5-1 m), respectiv la infinit. In acelasi timp, in vizor este indicata prin aprinderea unor led-uri, apasarea acestor butoane. Timpul de reciclare al blitzului este de circa 2 sec.
Surse documentare (*Posibil ca unele link-uri sa nu mai fie disponibile)
https://camerapedia.fandom.com/wiki/Olympus_AM-100
Locatia
v5
|
Estimari
*** Estimarile valorii, raritatii si acuratetii informatiilor sunt aproximative si nu exprima valoarea reala a aparatului, sunt orientative si uneori pot fi total eronate. ***
|