| Marca |
Kodak |
| Model | Instamatic 77x |
| Tara de provenienta |
UK |
| Perioada de fabricatie | 1977-1984 |
| Pret | ? |
|
Film
| Tip film | 126 |
| Format cadru | 28x28 |
| Avans film | levier |
| Retur film | nu |
|
Corp
| Material | plastic |
| Fixare trepied | nu |
| Vizare | directa |
| Contor cadre | fereastra (citire pe film) |
| Exponometru | nu |
| Telemetru | nu |
| Programe | nu |
| Dimensiuni | 111x68x60 mm |
| Masa | 180 g |
| Alimentare | nu |
| Husa | ? |
| Serie | - |
|
Obturator
| Tip | central |
| Model | ? |
| Declansator flexibil | nu |
| Armare | odata cu avansul |
| Temporizare | nu |
| Timpi expunere | 1/50 |
|
Obiectiv
| Interschimbabil | nu |
| Extensibil | nu |
| Filet filtre | nu |
| Model | Kodar |
| Focala/luminozitate | 43 mm / F11 |
| Diafragme | fixa |
| Punere la punct | fixa |
| Moduri de lucru | manual |
| Serie | - |
|
Flash
| Tip | extern |
| Numar ghid | - |
| Prevazut cu patina | nu |
| Contact sincro | nu |
| Model lampa | Magicube |
|
Descriere
Surse documentare (*Posibil ca unele link-uri sa nu mai fie disponibile)
http://camera-wiki.org/wiki/Kodak_Instamatic_77x
http://www.collection-appareils.fr/x/html/page_standard.php?id_appareil=124
Locatia
01-020
|
Estimari
*** Estimarile valorii, raritatii si acuratetii informatiilor sunt aproximative si nu exprima valoarea reala a aparatului, sunt orientative si uneori pot fi total eronate. ***
|