| Marca |
Canon |
| Model | Prima Zoom Mini |
| Tara de provenienta |
Malaezia |
| Perioada de fabricatie | 1992-? |
| Pret | 45000 yen (cu husa si telecomanda) |
|
Film
| Tip film | 135 |
| Format cadru | 24x36 |
| Avans film | motorizat |
| Retur film | motorizat |
|
Corp
| Material | plastic |
| Fixare trepied | 1/4 |
| Vizare | directa |
| Contor cadre | electronic |
| Exponometru | automat |
| Telemetru | autofocus |
| Programe | Flash auto/Flash off/Flash on/Flash on (night), Red eye reduction, Timer, Macro |
| Dimensiuni | 128x69x56(87) mm |
| Masa | 312 g cu baterie |
| Alimentare | 2xCR123A |
| Husa | ? |
| Serie | 5505467 |
|
Obturator
| Tip | central |
| Model | ? |
| Declansator flexibil | nu |
| Armare | automata |
| Temporizare | da |
| Timpi expunere | reglati automat (2 sec-1/300) |
|
Obiectiv
| Interschimbabil | nu |
| Extensibil | Retractabil zoom |
| Filet filtre | nu |
| Model | Canon Zoom Lens 38-76 |
| Focala/luminozitate | 38-76 mm / F3.8-7.2 |
| Diafragme | reglata automat (3.8-25) |
| Punere la punct | autofocus |
| Moduri de lucru | automat |
| Serie | - |
|
Flash
| Tip | intern |
| Numar ghid | 8.5-11 (ISO 100) |
| Prevazut cu patina | nu |
| Contact sincro | nu |
| Model lampa | - |
|
Descriere
Cu exceptia declansatorului si butoanelor transfocatorului, celelalte butoane sunt pe spate, pe capacul filmului. Pe curelusa are o piesa pentru apasarea butonului de retur film.
Surse documentare (*Posibil ca unele link-uri sa nu mai fie disponibile)
https://global.canon/en/c-museum/product/film157.html
Locatia
01-020
|
Estimari
*** Estimarile valorii, raritatii si acuratetii informatiilor sunt aproximative si nu exprima valoarea reala a aparatului, sunt orientative si uneori pot fi total eronate. ***
|