| Marca |
Canon |
| Model | Prima Super 135 N |
| Tara de provenienta |
? |
| Perioada de fabricatie | 1999-? |
| Pret | 52000 yen |
|
Film
| Tip film | 135 |
| Format cadru | 24x36 |
| Avans film | motorizat |
| Retur film | motorizat |
|
Corp
| Material | plastic |
| Fixare trepied | 1/4 |
| Vizare | directa |
| Contor cadre | electronic |
| Exponometru | automat |
| Telemetru | autofocus |
| Programe | Spot/S-Auto/AutoSport/Night shot/Portret/Macro, Flash auto/on/off/night shot/red eye reduction, Timer, Exposure compensation +/-1.5 |
| Dimensiuni | 133x70(86)x66(130) mm |
| Masa | 394 g cu baterii si film |
| Alimentare | 2xCR123A |
| Husa | ? |
| Serie | 3305018 |
|
Obturator
| Tip | central |
| Model | ? |
| Declansator flexibil | nu |
| Armare | automata |
| Temporizare | da |
| Timpi expunere | reglati automat (4 sec-1/1200) |
|
Obiectiv
| Interschimbabil | nu |
| Extensibil | Retractabil zoom |
| Filet filtre | nu |
| Model | ? |
| Focala/luminozitate | 38-135 mm / F3.6-8.9 |
| Diafragme | reglata automat (3.6-36) |
| Punere la punct | autofocus |
| Moduri de lucru | automat |
| Serie | - |
|
Flash
| Tip | intern |
| Numar ghid | 15.3 (ISO 100) |
| Prevazut cu patina | nu |
| Contact sincro | nu |
| Model lampa | - |
|
Descriere
Blitzul se ridica la pornirea camerei si coboara la oprirea ei.
Surse documentare (*Posibil ca unele link-uri sa nu mai fie disponibile)
https://global.canon/en/c-museum/product/film215.html
Locatia
01-020
|
Estimari
*** Estimarile valorii, raritatii si acuratetii informatiilor sunt aproximative si nu exprima valoarea reala a aparatului, sunt orientative si uneori pot fi total eronate. ***
|