| Marca |
Minolta |
| Model | Weathermatic 35DL |
| Tara de provenienta |
Malaezia |
| Perioada de fabricatie | 1987-? |
| Pret | ? |
|
Film
| Tip film | 135 |
| Format cadru | 24x36 |
| Avans film | motorizat |
| Retur film | motorizat |
|
Corp
| Material | plastic |
| Fixare trepied | nu |
| Vizare | directa |
| Contor cadre | mecanic autoresetabil |
| Exponometru | automat |
| Telemetru | autofocus |
| Programe | nu |
| Dimensiuni | 149x82x67 mm, 149x149x74 mm cu vizor |
| Masa | 468 g, 514 g cu vizor |
| Alimentare | 4xAAA sau CR-P2 |
| Husa | material textil |
| Serie | 98343876 |
|
Obturator
| Tip | central |
| Model | ? |
| Declansator flexibil | nu |
| Armare | automata |
| Temporizare | nu |
| Timpi expunere | reglati automat |
|
Obiectiv
| Interschimbabil | nu |
| Extensibil | nu |
| Filet filtre | nu |
| Model | ? |
| Focala/luminozitate | 35 mm / F3.5 si 50 mm / F5.6 |
| Diafragme | reglata automat |
| Punere la punct | autofocus |
| Moduri de lucru | automat |
| Serie | - |
|
Flash
| Tip | intern |
| Numar ghid | ? |
| Prevazut cu patina | nu |
| Contact sincro | nu |
| Model lampa | - |
|
Descriere
Aparat foto subacvatic, rezistent la 5m. Permite mod macro, cu ajutorul butonului de langa vizor. Un buton langa declansator comuta intre cele doua focale: 35 mm si 50 mm. Se comuta, de asemenea, si lentile in vizor. Asemanator tehnic cu aparatul 652.
Surse documentare (*Posibil ca unele link-uri sa nu mai fie disponibile)
https://camerapedia.fandom.com/wiki/Minolta_Weathermatic_35_DL
https://photojottings.com/minolta-weathermatic-35dl-review/
Locatia
v4
|
Estimari
*** Estimarile valorii, raritatii si acuratetii informatiilor sunt aproximative si nu exprima valoarea reala a aparatului, sunt orientative si uneori pot fi total eronate. ***
|