| Marca |
Canon |
| Model | EOS 500N |
| Tara de provenienta |
Japonia |
| Perioada de fabricatie | 1996-? |
| Pret | 59,000 yen (corp) |
|
Film
| Tip film | 135 |
| Format cadru | 24x36 |
| Avans film | motorizat |
| Retur film | motorizat |
|
Corp
| Material | plastic |
| Fixare trepied | 1/4 |
| Vizare | reflex monoobiectiv |
| Contor cadre | electronic |
| Exponometru | TTL |
| Telemetru | autofocus 3 puncte |
| Programe | ISO/A-dep/M/Av/Tv/P/Auto/Portrait/Landscape/Macro/Sport/Night shot |
| Dimensiuni | 146x92(112)x71 mm corp, 146x92(112)x198 mm cu ob Sigma 28-200 |
| Masa | 360 g corp, 890 g cu ob Sigma 28-200 |
| Alimentare | 2xCR123A |
| Husa | ? |
| Serie | 3309405 |
|
Obturator
| Tip | focal |
| Model | perdea verticala |
| Declansator flexibil | nu |
| Armare | automata |
| Temporizare | da |
| Timpi expunere | B, 30 sec. - 1/2000 |
|
Obiectiv
| Interschimbabil | da, Canon EF |
| Extensibil | nu |
| Filet filtre | 72 mm |
| Model | Sigma Zoom 28-200 mm 1:3.8-5.6 |
| Focala/luminozitate | 28-200 mm / F3.5-5.6 |
| Diafragme | 3.5-22 la ob 28-200 |
| Punere la punct | autofocus |
| Moduri de lucru | manual/automat |
| Serie | 1018560 |
|
Flash
| Tip | intern/extern |
| Numar ghid | 12 (ISO 100) |
| Prevazut cu patina | da |
| Contact sincro | central/canon TTL |
| Model lampa | standard/canon TTL |
|
Descriere
Identic cu aparatul 912, dar cu denumirea europeana. Reglare ISO, Selectie puncte focus, Red eye on/off, Rafala/Single shot, Bracketing, Compensare expunere, AE lock
Surse documentare (*Posibil ca unele link-uri sa nu mai fie disponibile)
https://global.canon/en/c-museum/product/film190.html
Locatia
v3
|
Estimari
*** Estimarile valorii, raritatii si acuratetii informatiilor sunt aproximative si nu exprima valoarea reala a aparatului, sunt orientative si uneori pot fi total eronate. ***
|