| Marca |
Agfa |
| Model | Agfamatic 901 motor flash |
| Tara de provenienta |
Germania |
| Perioada de fabricatie | 1979-? |
| Pret | ? |
|
Film
| Tip film | 110 |
| Format cadru | 13x17 |
| Avans film | motorizat |
| Retur film | nu |
|
Corp
| Material | plastic |
| Fixare trepied | 1/4 in locul curelei de mana |
| Vizare | directa |
| Contor cadre | fereastra (citire pe film) |
| Exponometru | nu |
| Telemetru | nu |
| Programe | Soare/nor |
| Dimensiuni | 125(178)30x53 mm |
| Masa | 150 g / 208 g cu flash |
| Alimentare | 2xAAA |
| Husa | nu |
| Serie | - |
|
Obturator
| Tip | central |
| Model | ? |
| Declansator flexibil | nu |
| Armare | automata |
| Temporizare | nu |
| Timpi expunere | 1/100, 1/50 soare/inorat |
|
Obiectiv
| Interschimbabil | nu |
| Extensibil | nu |
| Filet filtre | nu |
| Model | Agfa Color Apotar |
| Focala/luminozitate | 27 mm / F6.3 |
| Diafragme | ? |
| Punere la punct | fixa (1.2 m - infinit) |
| Moduri de lucru | - |
| Serie | - |
|
Flash
| Tip | extern |
| Numar ghid | ? |
| Prevazut cu patina | dedicata |
| Contact sincro | dedicat |
| Model lampa | dedicat |
|
Descriere
Similar cu aparatul nr. 353. Blit dedicat detasabil. Curelusa metalica de mana si ambalajul original.
Surse documentare (*Posibil ca unele link-uri sa nu mai fie disponibile)
http://camera-wiki.org/wiki/Agfamatic_901_motor#901_motor
http://www.collection-appareils.fr/x/html/page_standard.php?id_appareil=345
Locatia
01-019
|
Estimari
*** Estimarile valorii, raritatii si acuratetii informatiilor sunt aproximative si nu exprima valoarea reala a aparatului, sunt orientative si uneori pot fi total eronate. ***
|