| Marca |
Konica |
| Model | C35 Automatic |
| Tara de provenienta |
Japonia |
| Perioada de fabricatie | 1971-? |
| Pret | ? |
|
Film
| Tip film | 135 |
| Format cadru | 24x36 |
| Avans film | levier |
| Retur film | rotativ |
|
Corp
| Material | metal |
| Fixare trepied | 1/4 |
| Vizare | directa |
| Contor cadre | mecanic autoresetabil |
| Exponometru | automat |
| Telemetru | coincidenta |
| Programe | nu |
| Dimensiuni | 114x74x53 mm |
| Masa | 390 g cu film |
| Alimentare | PX675 |
| Husa | material sintetic |
| Serie | 101408 |
|
Obturator
| Tip | central |
| Model | ? |
| Declansator flexibil | da |
| Armare | odata cu avansul |
| Temporizare | da |
| Timpi expunere | reglati automat intre 1/30 si 1/650 |
|
Obiectiv
| Interschimbabil | nu |
| Extensibil | nu |
| Filet filtre | 45 mm |
| Model | Konika Hexanon |
| Focala/luminozitate | 38 mm / F2.8 |
| Diafragme | reglate automat intre 2.8-14 |
| Punere la punct | 1 m - infinit |
| Moduri de lucru | automat |
| Serie | - |
|
Flash
| Tip | extern |
| Numar ghid | - |
| Prevazut cu patina | da |
| Contact sincro | central/coaxial |
| Model lampa | - |
|
Descriere
Afisarea diafragmei si a timpului de expunere in vizor, selectarea sensibilitatii filmului ISO 25-400. Permite selectarea numarului ghid al blitului. Curelusa de mana si capac obiectiv.
Surse documentare (*Posibil ca unele link-uri sa nu mai fie disponibile)
http://mattsclassiccameras.com/rangefinders-compacts/konica-c35-automatic/
http://filmadvance.com/2013/07/favourite-cameras-konica-c35-automatic/
Locatia
01-018
|
Estimari
*** Estimarile valorii, raritatii si acuratetii informatiilor sunt aproximative si nu exprima valoarea reala a aparatului, sunt orientative si uneori pot fi total eronate. ***
|