| Marca |
Chinon |
| Model | 35 FA II Auto Program |
| Tara de provenienta |
Japonia |
| Perioada de fabricatie | 1983-? |
| Pret | ? |
|
Film
| Tip film | 135 |
| Format cadru | 24x36 |
| Avans film | motorizat |
| Retur film | motorizat |
|
Corp
| Material | plastic |
| Fixare trepied | 1/4 |
| Vizare | directa |
| Contor cadre | mecanic autoresetabil |
| Exponometru | automat |
| Telemetru | autofocus |
| Programe | Flash on/off |
| Dimensiuni | 134(154)x71x48 mm |
| Masa | 312 g |
| Alimentare | 2xAA |
| Husa | ? |
| Serie | 304244 |
|
Obturator
| Tip | central |
| Model | ? |
| Declansator flexibil | nu |
| Armare | automata |
| Temporizare | da |
| Timpi expunere | reglati automat? |
|
Obiectiv
| Interschimbabil | nu |
| Extensibil | nu |
| Filet filtre | nu |
| Model | Chinon lens |
| Focala/luminozitate | 35 mm / F3.5 |
| Diafragme | reglata automat |
| Punere la punct | autofocus |
| Moduri de lucru | automat |
| Serie | - |
|
Flash
| Tip | intern |
| Numar ghid | ? |
| Prevazut cu patina | nu |
| Contact sincro | nu |
| Model lampa | - |
|
Descriere
Blitzul se afla pe capacul glisant de protectie a obiectivului. Activarea sa se face prin actionarea comutatorului de pe spate. Buton self timer la partea superioara, langa declansator. Selector sensibilitate sub obiectiv. Curelusa de mana.
Surse documentare (*Posibil ca unele link-uri sa nu mai fie disponibile)
Locatia
01-018
|
Estimari
*** Estimarile valorii, raritatii si acuratetii informatiilor sunt aproximative si nu exprima valoarea reala a aparatului, sunt orientative si uneori pot fi total eronate. ***
|