| Marca |
Polaroid |
| Model | Studio Express 403 |
| Tara de provenienta |
Japonia |
| Perioada de fabricatie | 1999-? |
| Pret | ? |
|
Film
| Tip film | ? |
| Format cadru | 8.5x10.8 cm |
| Avans film | ? |
| Retur film | nu |
|
Corp
| Material | plastic |
| Fixare trepied | 1/4, 3/8 dupa demontarea adptorului |
| Vizare | directa |
| Contor cadre | ? |
| Exponometru | nu |
| Telemetru | ultrasonic |
| Programe | 1/2/4 cadre simultan |
| Dimensiuni | 230x210(254)x190 mm |
| Masa | 1800 g |
| Alimentare | 4xAA / sursa externa 6V |
| Husa | nu |
| Serie | 40144 |
|
Obturator
| Tip | central |
| Model | ? |
| Declansator flexibil | nu |
| Armare | automata |
| Temporizare | nu |
| Timpi expunere | 1/60, 1/125 |
|
Obiectiv
| Interschimbabil | nu |
| Extensibil | nu |
| Filet filtre | nu |
| Model | ? |
| Focala/luminozitate | ? |
| Diafragme | 8/11/16/22/32 |
| Punere la punct | autofocus, doua distante selectabile (1.2 si 1.92 m) |
| Moduri de lucru | manual |
| Serie | - |
|
Flash
| Tip | intern |
| Numar ghid | ? |
| Prevazut cu patina | nu |
| Contact sincro | coaxial |
| Model lampa | - |
|
Descriere
Permite realizarea a 4 cadre pe un singur cliseu. Comutatorul de moduri permite realizarea a 4 imagini diferite, fiecare declansare deschizand succesiv cate un obturator din cele 4, a doua imagini diferite, cate doua din fiecare, deschizand alternativ cate doua obturatoare pe diagonala, sau o singura imagine in patru exemplare, deschizand simultan toate cele patru obturatoare. Caseta din spate este detasabila, blitul este rabatabil si permite rotirea in sus a capului.
Surse documentare (*Posibil ca unele link-uri sa nu mai fie disponibile)
https://www.cnet.com/products/polaroid-miniportrait-403-instant-camera-3-25x4-25/specs/
Locatia
acasa
|
Estimari
*** Estimarile valorii, raritatii si acuratetii informatiilor sunt aproximative si nu exprima valoarea reala a aparatului, sunt orientative si uneori pot fi total eronate. ***
|