| Marca |
Agfa |
| Model | Agfamatic 55 C |
| Tara de provenienta |
? |
| Perioada de fabricatie | 1978-? |
| Pret | ? |
|
Film
| Tip film | 126 |
| Format cadru | 28x28 |
| Avans film | levier |
| Retur film | nu |
|
Corp
| Material | plastic |
| Fixare trepied | 1/4 |
| Vizare | directa |
| Contor cadre | fereastra (citire pe film) |
| Exponometru | nu |
| Telemetru | nu |
| Programe | nu |
| Dimensiuni | 105x67x50 mm |
| Masa | 148 g |
| Alimentare | nu |
| Husa | ? |
| Serie | - |
|
Obturator
| Tip | central |
| Model | Parator |
| Declansator flexibil | nu |
| Armare | odata cu avansul |
| Temporizare | nu |
| Timpi expunere | 1/40 si 1/80 cu flash atasat |
|
Obiectiv
| Interschimbabil | nu |
| Extensibil | nu |
| Filet filtre | nu |
| Model | Agfa Colorstar |
| Focala/luminozitate | ? mm / F11 |
| Diafragme | fixa |
| Punere la punct | fixa (1.2 m - infinit) |
| Moduri de lucru | manual |
| Serie | - |
|
Flash
| Tip | extern |
| Numar ghid | - |
| Prevazut cu patina | nu |
| Contact sincro | nu |
| Model lampa | Magicube |
|
Descriere
Surse documentare (*Posibil ca unele link-uri sa nu mai fie disponibile)
http://www.collection-appareils.fr/x/html/camera-86-Agfa_Agfamatic%2055C.html
Locatia
01-016
|
Estimari
*** Estimarile valorii, raritatii si acuratetii informatiilor sunt aproximative si nu exprima valoarea reala a aparatului, sunt orientative si uneori pot fi total eronate. ***
|