| Marca |
Minolta |
| Model | Hi-Matic F |
| Tara de provenienta |
Japonia |
| Perioada de fabricatie | 1972-? |
| Pret | ? |
|
Film
| Tip film | 135 |
| Format cadru | 24x36 |
| Avans film | levier |
| Retur film | rotativ |
|
Corp
| Material | metal |
| Fixare trepied | 1/4 |
| Vizare | directa |
| Contor cadre | mecanic |
| Exponometru | automat |
| Telemetru | coincidenta |
| Programe | nu |
| Dimensiuni | 113x76x55 mm |
| Masa | 346 g |
| Alimentare | 2x EPX 640 |
| Husa | material sintetic |
| Serie | 1117267 |
|
Obturator
| Tip | central |
| Model | Seiko-ESL |
| Declansator flexibil | da |
| Armare | odata cu avansul |
| Temporizare | nu |
| Timpi expunere | reglati automat intre 4 si 1/725 s |
|
Obiectiv
| Interschimbabil | nu |
| Extensibil | nu |
| Filet filtre | 46 mm |
| Model | Minolta Rokkor |
| Focala/luminozitate | 38 mm / F2.7 |
| Diafragme | reglate automat |
| Punere la punct | 0.8 m - infinit |
| Moduri de lucru | ? |
| Serie | - |
|
Flash
| Tip | extern |
| Numar ghid | - |
| Prevazut cu patina | da |
| Contact sincro | central/coaxial |
| Model lampa | - |
|
Descriere
Selectarea numarului ghid (7-56), capac din plastic obiectiv, parasolar. Buton test baterii.
Surse documentare (*Posibil ca unele link-uri sa nu mai fie disponibile)
http://www.collection-appareils.fr/x/html/camera-987.html
http://camerapedia.wikia.com/wiki/Minolta_Hi-Matic_F
Locatia
01-015
|
Estimari
*** Estimarile valorii, raritatii si acuratetii informatiilor sunt aproximative si nu exprima valoarea reala a aparatului, sunt orientative si uneori pot fi total eronate. ***
|