| Marca |
Olympus |
| Model | Miu-II |
| Tara de provenienta |
Hong Kong |
| Perioada de fabricatie | 1998-? |
| Pret | ? |
|
Film
| Tip film | 135 |
| Format cadru | 24x36 |
| Avans film | motorizat |
| Retur film | motorizat |
|
Corp
| Material | plastic |
| Fixare trepied | 1/4 |
| Vizare | directa |
| Contor cadre | electronic |
| Exponometru | automat |
| Telemetru | autofocus |
| Programe | Flash auto/redeye/no flash/flash on/landscape/night/nigh-redeye, Timer/remote |
| Dimensiuni | 108x59x43 mm |
| Masa | 158 g cu baterie |
| Alimentare | CR123A |
| Husa | ? |
| Serie | 5400187 |
|
Obturator
| Tip | central |
| Model | ? |
| Declansator flexibil | telecomanda |
| Armare | automata |
| Temporizare | 12 sec |
| Timpi expunere | reglati automat intre 4 si 1/1000 s |
|
Obiectiv
| Interschimbabil | nu |
| Extensibil | retractabil |
| Filet filtre | nu |
| Model | Olympus lens |
| Focala/luminozitate | 35 mm / F2.8 |
| Diafragme | reglata automat intre 2.8-11 |
| Punere la punct | autofocus 0.35 m - infinit |
| Moduri de lucru | automat |
| Serie | - |
|
Flash
| Tip | intern |
| Numar ghid | 4.1(ISO 100) |
| Prevazut cu patina | nu |
| Contact sincro | nu |
| Model lampa | - |
|
Descriere
All-weather. Posibilitate imprimare data/ora.
Surse documentare (*Posibil ca unele link-uri sa nu mai fie disponibile)
http://camerapedia.wikia.com/wiki/Olympus_mju_II
Locatia
01-015
|
Estimari
*** Estimarile valorii, raritatii si acuratetii informatiilor sunt aproximative si nu exprima valoarea reala a aparatului, sunt orientative si uneori pot fi total eronate. ***
|