| Marca |
Pentacon |
| Model | Praktica Super Zoom 1250 AF |
| Tara de provenienta |
Germania |
| Perioada de fabricatie | 1996 |
| Pret | ? |
|
Film
| Tip film | 135 |
| Format cadru | 24x36 |
| Avans film | motorizat |
| Retur film | motorizat |
|
Corp
| Material | plastic |
| Fixare trepied | 1/4 |
| Vizare | directa |
| Contor cadre | electronic |
| Exponometru | automat |
| Telemetru | autofocus |
| Programe | Flash Auto/Redeye/On/Off/Landscape/Night shot, Timer, Date print |
| Dimensiuni | 117x67x50(101) mm |
| Masa | 214 g cu baterie |
| Alimentare | CR123A |
| Husa | material sintetic |
| Serie | K623444 |
|
Obturator
| Tip | central |
| Model | ? |
| Declansator flexibil | nu |
| Armare | automata |
| Temporizare | electronica |
| Timpi expunere | reglati automat |
|
Obiectiv
| Interschimbabil | nu |
| Extensibil | Retractabil zoom |
| Filet filtre | nu |
| Model | Prakticar Lens |
| Focala/luminozitate | 38-125 mm / F? |
| Diafragme | reglata automat |
| Punere la punct | autofocus |
| Moduri de lucru | automat |
| Serie | - |
|
Flash
| Tip | intern |
| Numar ghid | ? |
| Prevazut cu patina | nu |
| Contact sincro | nu |
| Model lampa | - |
|
Descriere
Surse documentare (*Posibil ca unele link-uri sa nu mai fie disponibile)
Locatia
01-013
|
Estimari
*** Estimarile valorii, raritatii si acuratetii informatiilor sunt aproximative si nu exprima valoarea reala a aparatului, sunt orientative si uneori pot fi total eronate. ***
|