| Marca |
Polaroid |
| Model | 1000 S |
| Tara de provenienta |
UK |
| Perioada de fabricatie | 1977-? |
| Pret | ? |
|
Film
| Tip film | SX-70 |
| Format cadru | 8x8 cm |
| Avans film | motorizat |
| Retur film | nu |
|
Corp
| Material | plastic |
| Fixare trepied | coada randunica |
| Vizare | directa |
| Contor cadre | mecanic |
| Exponometru | automat |
| Telemetru | nu |
| Programe | nu |
| Dimensiuni | 109x95x140 mm |
| Masa | 404 g |
| Alimentare | cartus foto |
| Husa | nu |
| Serie | CVB119 DG |
|
Obturator
| Tip | central |
| Model | ? |
| Declansator flexibil | nu |
| Armare | automata |
| Temporizare | nu |
| Timpi expunere | ? |
|
Obiectiv
| Interschimbabil | nu |
| Extensibil | nu |
| Filet filtre | nu |
| Model | ? |
| Focala/luminozitate | 103 mm / F14.6 |
| Diafragme | ? |
| Punere la punct | fixa |
| Moduri de lucru | ? |
| Serie | - |
|
Flash
| Tip | extern |
| Numar ghid | - |
| Prevazut cu patina | nu |
| Contact sincro | nu |
| Model lampa | Flash bar |
|
Descriere
Surse documentare (*Posibil ca unele link-uri sa nu mai fie disponibile)
Locatia
01-002
|
Estimari
*** Estimarile valorii, raritatii si acuratetii informatiilor sunt aproximative si nu exprima valoarea reala a aparatului, sunt orientative si uneori pot fi total eronate. ***
|