| Marca |
Minox |
| Model | MX |
| Tara de provenienta |
Japonia |
| Perioada de fabricatie | 1998-? |
| Pret | ? |
|
Film
| Tip film | 9.5 mm |
| Format cadru | 8x11 |
| Avans film | rotativ |
| Retur film | nu |
|
Corp
| Material | plastic |
| Fixare trepied | nu |
| Vizare | directa |
| Contor cadre | mecanic |
| Exponometru | nu |
| Telemetru | nu |
| Programe | nu |
| Dimensiuni | 82x22x33 mm |
| Masa | 60 g |
| Alimentare | nu |
| Husa | ? |
| Serie | - |
|
Obturator
| Tip | central |
| Model | ? |
| Declansator flexibil | nu |
| Armare | odata cu avansul |
| Temporizare | nu |
| Timpi expunere | 1/125 |
|
Obiectiv
| Interschimbabil | nu |
| Extensibil | nu |
| Filet filtre | nu |
| Model | ? |
| Focala/luminozitate | 15 mm / F4.8 |
| Diafragme | 4.8 |
| Punere la punct | 1 m - infinit |
| Moduri de lucru | - |
| Serie | - |
|
Flash
| Tip | extern |
| Numar ghid | ? |
| Prevazut cu patina | nu |
| Contact sincro | dedicat |
| Model lampa | dedicat |
|
Descriere
Capac glisant peste obiectiv si vizor. Parghie pentru reglarea distantei. Comutator numar de cadre film.
Surse documentare (*Posibil ca unele link-uri sa nu mai fie disponibile)
http://camerapedia.wikia.com/wiki/Minox_MX
Locatia
v1
|
Estimari
*** Estimarile valorii, raritatii si acuratetii informatiilor sunt aproximative si nu exprima valoarea reala a aparatului, sunt orientative si uneori pot fi total eronate. ***
|