| Marca |
KMZ |
| Model | Zorki 6 |
| Tara de provenienta |
URSS |
| Perioada de fabricatie | 1958-1966 |
| Pret | ? |
|
Film
| Tip film | 135 |
| Format cadru | 24x36 |
| Avans film | levier |
| Retur film | rotativ |
|
Corp
| Material | metal |
| Fixare trepied | 3/8 |
| Vizare | directa |
| Contor cadre | mecanic |
| Exponometru | nu |
| Telemetru | coincidenta |
| Programe | nu |
| Dimensiuni | 137x83x34 mm corp, 137x83x70 mm cu ob 50 mm |
| Masa | 554 g / 654 g cu ob 50 mm |
| Alimentare | nu |
| Husa | ? |
| Serie | 610042890 |
|
Obturator
| Tip | focal |
| Model | ? |
| Declansator flexibil | da |
| Armare | odata cu avansul |
| Temporizare | mecanica |
| Timpi expunere | B, 1/30, 1/60, 1/125, 1/250, 1/500 |
|
Obiectiv
| Interschimbabil | da, M39 |
| Extensibil | nu |
| Filet filtre | 33 mm |
| Model | Industar-50 P 50 mm 1:3.5 |
| Focala/luminozitate | 50 mm / F3.5 |
| Diafragme | 3.5/4/5.6/8/11/16 |
| Punere la punct | 1 m - infinit |
| Moduri de lucru | manual |
| Serie | 5733429 |
|
Flash
| Tip | extern |
| Numar ghid | - |
| Prevazut cu patina | da |
| Contact sincro | 2xcoaxial |
| Model lampa | - |
|
Descriere
Prevazut cu reglaj dioptric vizor
Surse documentare (*Posibil ca unele link-uri sa nu mai fie disponibile)
https://sovietcams.com/cameras/detail/40gcgjc0kvg0kybq4ngj9gpwxb
Locatia
vs
|
Estimari
*** Estimarile valorii, raritatii si acuratetii informatiilor sunt aproximative si nu exprima valoarea reala a aparatului, sunt orientative si uneori pot fi total eronate. ***
|