| Marca |
Minox |
| Model | 35 PL |
| Tara de provenienta |
Germania |
| Perioada de fabricatie | 1982-? |
| Pret | ? |
|
Film
| Tip film | 135 |
| Format cadru | 24x36 |
| Avans film | levier |
| Retur film | rotativ |
|
Corp
| Material | plastic |
| Fixare trepied | 1/4 |
| Vizare | directa |
| Contor cadre | mecanic |
| Exponometru | da |
| Telemetru | nu |
| Programe | Back Light Compensation +2 |
| Dimensiuni | 101x63x35(86) mm |
| Masa | 196 g |
| Alimentare | 27PX (5,6V) |
| Husa | ? |
| Serie | 6080071 |
|
Obturator
| Tip | central |
| Model | ? |
| Declansator flexibil | da |
| Armare | odata cu avansul |
| Temporizare | da |
| Timpi expunere | reglati automat |
|
Obiectiv
| Interschimbabil | nu |
| Extensibil | Retractabil |
| Filet filtre | nu |
| Model | Color-Minotar |
| Focala/luminozitate | 35 mm / F2.8 |
| Diafragme | Automat/2.8/4/5.6/8/11/16 |
| Punere la punct | 0.9 m - infinit |
| Moduri de lucru | ? |
| Serie | - |
|
Flash
| Tip | extern |
| Numar ghid | - |
| Prevazut cu patina | da |
| Contact sincro | central |
| Model lampa | - |
|
Descriere
Dispune de setarea sensibilitatii, capac peste obiectivul retractabil, protectie patina blitz
Surse documentare (*Posibil ca unele link-uri sa nu mai fie disponibile)
http://www.submin.com/35mm/collection/minox/
http://camerapedia.wikia.com/wiki/Minox_35_PL
http://www.collection-appareils.fr/x/html/page_standard.php?id_appareil=11496
Locatia
01-008
|
Estimari
*** Estimarile valorii, raritatii si acuratetii informatiilor sunt aproximative si nu exprima valoarea reala a aparatului, sunt orientative si uneori pot fi total eronate. ***
|