| Marca |
Lomo |
| Model | Smena 8M |
| Tara de provenienta |
URSS |
| Perioada de fabricatie | 1965(70)-1993? |
| Pret | ? |
|
Film
| Tip film | 135 |
| Format cadru | 24x36 |
| Avans film | rotativ |
| Retur film | rotativ |
|
Corp
| Material | plastic |
| Fixare trepied | 1/4 |
| Vizare | directa |
| Contor cadre | mecanic |
| Exponometru | nu |
| Telemetru | nu |
| Programe | nu |
| Dimensiuni | 116x77x60 mm |
| Masa | 260 g |
| Alimentare | nu |
| Husa | material sintetic |
| Serie | 80065889 |
|
Obturator
| Tip | central |
| Model | ? |
| Declansator flexibil | da |
| Armare | separata de avans |
| Temporizare | nu |
| Timpi expunere | B, 1/15, 1/30, 1/60, 1/125, 1/250 |
|
Obiectiv
| Interschimbabil | nu |
| Extensibil | nu |
| Filet filtre | 35 mm |
| Model | Lomo |
| Focala/luminozitate | 40 mm / F4 |
| Diafragme | 4/5.6/8/11/16 |
| Punere la punct | 1 m - infinit |
| Moduri de lucru | manual |
| Serie | - |
|
Flash
| Tip | extern |
| Numar ghid | - |
| Prevazut cu patina | da |
| Contact sincro | coaxial |
| Model lampa | standard |
|
Descriere
Surse documentare (*Posibil ca unele link-uri sa nu mai fie disponibile)
https://www.sovietcams.com/cameras/detail/4mm6jcs3nn3pf77w77m6p58gm9
Locatia
01-002
|
Estimari
*** Estimarile valorii, raritatii si acuratetii informatiilor sunt aproximative si nu exprima valoarea reala a aparatului, sunt orientative si uneori pot fi total eronate. ***
|