| Marca |
Canon |
| Model | T50 |
| Tara de provenienta |
Japonia |
| Perioada de fabricatie | 1983-? |
| Pret | 45000 yen corp |
|
Film
| Tip film | 135 |
| Format cadru | 24x36 |
| Avans film | motorizat |
| Retur film | rotativ |
|
Corp
| Material | plastic |
| Fixare trepied | 1/4 |
| Vizare | reflex monoobiectiv |
| Contor cadre | mecanic |
| Exponometru | TTL |
| Telemetru | claritate / multiprisma / rupere |
| Programe | Program (selectie automata diafragma-timp)/Manual (timp 1/60, diafragma selectata manual) |
| Dimensiuni | 150x89x55 mm corp, 150x89x147 mm cu ob 35-75 mm |
| Masa | 516 g / 900 g cu ob 35-75 mm |
| Alimentare | 2xAA |
| Husa | ? |
| Serie | 1935744 |
|
Obturator
| Tip | focal |
| Model | perdea verticala |
| Declansator flexibil | nu |
| Armare | automata |
| Temporizare | da |
| Timpi expunere | 2 sec - 1/1000 |
|
Obiectiv
| Interschimbabil | da, Canon FD |
| Extensibil | nu |
| Filet filtre | 55 mm |
| Model | MC Sakar Zoom 35-75 mm 1:3.5-4.8 Macro |
| Focala/luminozitate | 35-75 mm / F3.5-4.8 |
| Diafragme | ? |
| Punere la punct | 0.6 m - infinit |
| Moduri de lucru | manual/automat |
| Serie | K8711052 |
|
Flash
| Tip | extern |
| Numar ghid | - |
| Prevazut cu patina | da |
| Contact sincro | central/canon TTL ? |
| Model lampa | standard/? |
|
Descriere
Selector ISO, Battery check
Surse documentare (*Posibil ca unele link-uri sa nu mai fie disponibile)
https://global.canon/en/c-museum/product/film109.html
http://www.collection-appareils.fr/x/html/camera-10516-Canon_T50.html
Locatia
vs
|
Estimari
*** Estimarile valorii, raritatii si acuratetii informatiilor sunt aproximative si nu exprima valoarea reala a aparatului, sunt orientative si uneori pot fi total eronate. ***
|