| Marca |
Nikon |
| Model | F55 |
| Tara de provenienta |
Thailanda |
| Perioada de fabricatie | 2003-? |
| Pret | ? |
|
Film
| Tip film | 135 |
| Format cadru | 24x36 |
| Avans film | motorizat |
| Retur film | motorizat |
|
Corp
| Material | plastic |
| Fixare trepied | 1/4 |
| Vizare | reflex monoobiectiv |
| Contor cadre | electronic |
| Exponometru | TTL |
| Telemetru | autofocus 3 puncte |
| Programe | M/A/S/P/Auto/Portrait/Landscape/Macro/Sport(rafala)/Night shot |
| Dimensiuni | 133x93()x70 mm corp, 133x93()x143 mm cu ob 28-80 mm |
| Masa | 400 g / 592 g cu ob 28-80 mm |
| Alimentare | 2xCR2 |
| Husa | ? |
| Serie | 2093925 |
|
Obturator
| Tip | focal |
| Model | perdea verticala |
| Declansator flexibil | nu |
| Armare | automata |
| Temporizare | da |
| Timpi expunere | B, 30 sec-1/2000 |
|
Obiectiv
| Interschimbabil | da, Nikon F |
| Extensibil | nu |
| Filet filtre | 58 mm |
| Model | AF Nikkor 28-80 mm 1:3.3-5.6 |
| Focala/luminozitate | 28-80 mm / F3.3-5.6 |
| Diafragme | 3.3-32 la ob 28-80 |
| Punere la punct | 0.35 m - infinit |
| Moduri de lucru | manual/automat |
| Serie | 2691161 |
|
Flash
| Tip | intern/extern |
| Numar ghid | 12 (ISO 100) |
| Prevazut cu patina | da |
| Contact sincro | central/Nikon ? |
| Model lampa | standard/Nikon ? |
|
Descriere
Motor autofocus incorporat, Reglaj bracketing, Selectie punct focus, Reglaj dioptric, Capac protectie patina blitz.
Surse documentare (*Posibil ca unele link-uri sa nu mai fie disponibile)
http://www.collection-appareils.fr/x/html/appareil-12595-Nikon_F55.html
Locatia
A1
|
Estimari
*** Estimarile valorii, raritatii si acuratetii informatiilor sunt aproximative si nu exprima valoarea reala a aparatului, sunt orientative si uneori pot fi total eronate. ***
|