| Marca |
Canon |
| Model | Prima Twin S |
| Tara de provenienta |
Malaezia |
| Perioada de fabricatie | 1991-? |
| Pret | 29800 yen |
|
Film
| Tip film | 135 |
| Format cadru | 24x36 |
| Avans film | motorizat |
| Retur film | motorizat |
|
Corp
| Material | plastic |
| Fixare trepied | 1/4 |
| Vizare | directa |
| Contor cadre | mecanic |
| Exponometru | automat |
| Telemetru | autofocus |
| Programe | Flash on/Flash auto (red eye reduction) |
| Dimensiuni | 125x68x49(69) mm |
| Masa | 250 g cu baterie |
| Alimentare | CR123A |
| Husa | material sintetic |
| Serie | 5957567 |
|
Obturator
| Tip | central |
| Model | ? |
| Declansator flexibil | nu |
| Armare | automata |
| Temporizare | da |
| Timpi expunere | reglati automat (1/8-1/250) |
|
Obiectiv
| Interschimbabil | nu |
| Extensibil | Retractabil bifocal |
| Filet filtre | nu |
| Model | ? |
| Focala/luminozitate | 38/70 mm / F3.5/6 |
| Diafragme | reglata automat (3.5-24) |
| Punere la punct | autofocus |
| Moduri de lucru | automat |
| Serie | - |
|
Flash
| Tip | intern |
| Numar ghid | 10.7 |
| Prevazut cu patina | nu |
| Contact sincro | nu |
| Model lampa | - |
|
Descriere
Comutator frontal focale. Buton timer la partea superioara.
Surse documentare (*Posibil ca unele link-uri sa nu mai fie disponibile)
https://global.canon/en/c-museum/product/film152.html
Locatia
01-008
|
Estimari
*** Estimarile valorii, raritatii si acuratetii informatiilor sunt aproximative si nu exprima valoarea reala a aparatului, sunt orientative si uneori pot fi total eronate. ***
|