| Marca |
Canon |
| Model | Prima Super 28 |
| Tara de provenienta |
Japonia |
| Perioada de fabricatie | 1995-? |
| Pret | ? |
|
Film
| Tip film | 135 |
| Format cadru | 24x36 |
| Avans film | motorizat |
| Retur film | motorizat |
|
Corp
| Material | plastic |
| Fixare trepied | 1/4 |
| Vizare | directa |
| Contor cadre | electronic |
| Exponometru | automat |
| Telemetru | autofocus |
| Programe | Auto/Spot/Portret/Macro/Night shot/Sport, Flash auto/on/off/red eye reduction/night shot, |
| Dimensiuni | 126x64(79)x47(81) mm |
| Masa | 270 g cu baterie |
| Alimentare | CR123A |
| Husa | material sintetic |
| Serie | 8854985 |
|
Obturator
| Tip | central |
| Model | ? |
| Declansator flexibil | nu |
| Armare | automata |
| Temporizare | da |
| Timpi expunere | reglati automat (2 sec-1/590) |
|
Obiectiv
| Interschimbabil | nu |
| Extensibil | Retractabil zoom |
| Filet filtre | nu |
| Model | ? |
| Focala/luminozitate | 28-70 mm / F5.6-7.8 |
| Diafragme | reglata automat (5.6-32) |
| Punere la punct | autofocus |
| Moduri de lucru | automat |
| Serie | - |
|
Flash
| Tip | intern |
| Numar ghid | 11 |
| Prevazut cu patina | nu |
| Contact sincro | nu |
| Model lampa | - |
|
Descriere
Capac glisant peste vizor si obiectiv, totodata comutator on/off. Blitzul se ridica la pornirea camerei si coboara la oprirea ei.
Surse documentare (*Posibil ca unele link-uri sa nu mai fie disponibile)
https://global.canon/en/c-museum/product/film210.html
Locatia
01-008
|
Estimari
*** Estimarile valorii, raritatii si acuratetii informatiilor sunt aproximative si nu exprima valoarea reala a aparatului, sunt orientative si uneori pot fi total eronate. ***
|