| Marca |
Carena |
| Model | 35 |
| Tara de provenienta |
Japonia |
| Perioada de fabricatie | 1971-? |
| Pret | ? |
|
Film
| Tip film | 135 |
| Format cadru | 24x36 |
| Avans film | levier |
| Retur film | rotativ |
|
Corp
| Material | metal |
| Fixare trepied | 1/4 |
| Vizare | directa |
| Contor cadre | mecanic |
| Exponometru | automat |
| Telemetru | coincidenta |
| Programe | Auto/B/Flash |
| Dimensiuni | 112x75x53 mm |
| Masa | 362 g |
| Alimentare | LR44 |
| Husa | material sintetic |
| Serie | 2412682 |
|
Obturator
| Tip | central |
| Model | Copal |
| Declansator flexibil | da |
| Armare | odata cu avansul |
| Temporizare | da |
| Timpi expunere | B sau reglat automat impreuna cu diafragma (intre 1/30 si 1/650) |
|
Obiectiv
| Interschimbabil | nu |
| Extensibil | nu |
| Filet filtre | 47 mm |
| Model | Cosinon Automatic |
| Focala/luminozitate | 38 mm / F2.7 |
| Diafragme | reglata automat impreuna cu timpul de expunere (intre 2.7 si 16) |
| Punere la punct | 1 m - infinit |
| Moduri de lucru | ? |
| Serie | - |
|
Flash
| Tip | extern |
| Numar ghid | - |
| Prevazut cu patina | da |
| Contact sincro | central/coaxial |
| Model lampa | standard |
|
Descriere
Identic cu Cosina 35. Prevazut cu selector al sensibilitatii pe partea inferioara a obiectivului.
Surse documentare (*Posibil ca unele link-uri sa nu mai fie disponibile)
http://www.collection-appareils.fr/x/html/appareil-10729-Cosina.html#FT
Locatia
01-006
|
Estimari
*** Estimarile valorii, raritatii si acuratetii informatiilor sunt aproximative si nu exprima valoarea reala a aparatului, sunt orientative si uneori pot fi total eronate. ***
|