| Marca |
Porst |
| Model | 135S |
| Tara de provenienta |
Japonia |
| Perioada de fabricatie | ? |
| Pret | ? |
|
Film
| Tip film | 135 |
| Format cadru | 24x36 |
| Avans film | levier |
| Retur film | rotativ |
|
Corp
| Material | metal |
| Fixare trepied | 1/4 (1/4 pe surub husa) |
| Vizare | directa |
| Contor cadre | mecanic |
| Exponometru | automat |
| Telemetru | coincidenta |
| Programe | Auto/B/Flash |
| Dimensiuni | 114x75x58 mm |
| Masa | 354 g |
| Alimentare | AG13 |
| Husa | material sintetic |
| Serie | 7810338 |
|
Obturator
| Tip | central |
| Model | Copal |
| Declansator flexibil | da |
| Armare | odata cu avansul |
| Temporizare | da |
| Timpi expunere | Auto/B/Flash |
|
Obiectiv
| Interschimbabil | nu |
| Extensibil | nu |
| Filet filtre | 46 mm |
| Model | Color Spezial |
| Focala/luminozitate | 38 mm / F2.7 |
| Diafragme | reglata automat |
| Punere la punct | 1 m - infinit |
| Moduri de lucru | manual |
| Serie | - |
|
Flash
| Tip | extern |
| Numar ghid | - |
| Prevazut cu patina | da |
| Contact sincro | central/coaxial |
| Model lampa | - |
|
Descriere
Capac plastic obiectiv, setare sensibilitate film 25-400 ASA, setare numar ghid flash
Surse documentare (*Posibil ca unele link-uri sa nu mai fie disponibile)
Locatia
01-004
|
Estimari
*** Estimarile valorii, raritatii si acuratetii informatiilor sunt aproximative si nu exprima valoarea reala a aparatului, sunt orientative si uneori pot fi total eronate. ***
|